O nás

Vítejte na našem eshopu s kvalitními dětskými koženými capáčky.

Jsme ryze česká, rodinná firma, která vznikla z rozmarnosti našich dětí. Chtěly „ťapáčky“, které jsou měkké, pohodlné, nikde je netlačí, neřežou, nepotí se jim v nich nožka, snadno se nazouvají a jde poznat pravá a levá, neodírají se, nevyzouvají, můžou s nimi šourat po zahradě, okopávat je, ohýbat a nosit všude s sebou.

Po devíti měsících usilované práce, shánění zdravotně nezávadných materiálů a zdokonalování střihů jsme zde.

Hali Beli dětské kožené capáčky z prvotřídních materiálů. S neotřelým designem. Celošité, bez lepení. Odzkoušené našimi dětmi i dětmi našich přátel. Na doma, do kočárku, do herny, do školky, na zahradu, za sucha i do lehčího terénu. Doufáme, že Vám i Vašim dětem budou dobře sloužit.

„A mami! Musí být krásné a třpytivé….“

  

Proč capáčky – filosofie barefoot

Vývoj lidské nohy je tou nejpřirozenější záležitostí.  Naše tělo disponuje všemi prostředky k tomu, aby na základě kvalitních podnětů samo správně „nastavilo“ funkce pohybového aparátu. To vše začíná u nohou. Bosá chůze (barefoot) v členitém terénu přispívá k přirozenému zapojování svalů chodidla a nohy, což vede ke správné výměně  informací mezi nohama a mozkem. Zlepšuje se tak celková koordinace a držení těla, kosti a šlachy se optimálně vyvíjejí a posilují, vytváří se zdravá nožní klenba.

Ve chvíli, kdy vyvíjející se dětskou nožku sešněrujete do úzkých tvrdých bot s neohebnou podrážkou, zabráníte tak správnému posilování svalů a práce nohy je degradována na pouhý růst. Mohou tak vznikat různé vývojové patologie jako jsou například ploché nohy, vbočené palce, či nesprávné držení těla.

Pokud to nejde rovnou naboso, měla by každá zdravá bota splňovat následující kritéria:

  1. tenká, rovná, flexibilní podrážka, bez zvýšené paty či špičky
  2. tvar boty odpovídající tvaru chodidla, dostatečný nadměrek do délky i šířky
  3. bota musí být vyrobená ze zdravotně nezávadných materiálů, musí být prodyšná, s co nejnižší hmotností

 

Více o bosé chůzi, vývoji chodila a správném výběru bot v následujících odkazech:

http://www.matyaskozma.com/cs/chodidla-1-dil/

http://www.matyaskozma.com/cs/chodidla-2-dil/

http://nanohou.cz/clanky/

https://www.youtube.com/watch?v=M7V8MfGcsqM&feature=youtu.be

 

 Naše botičky

Ctíme barefoot filosofii a věříme, že křehká dětská nožka se může správně vyvíjet pouze  tehdy, pokud jí dáte dostatek podnětů a prostor. Capáčky Hali Beli jsou střižené tak, aby nijak nebránily rozvinutí prstů, neomezovaly pohyb a přesto poskytovaly malému uživateli ochranu a pohodlí.

Základ  našeho capáčku je ušitý z prvotřídní přírodní usně z Německa. Náš materiál je zdravotně nezávadný i pro ty nejmenší děti a je neuvěřitelně odolný. I při intenzivním nošení nevykazuje známky opotřebení . Mírně předsunutá stélková část navíc zabraňuje okopu špičky. Ozdobné aplikace jsou šité z exkluzivní italské oděvní kozinky, vyráběné v limitovaném objemu. Ergonomicky tvarovaná stélka je složená ze tří vrstev:

  1. podrážka z velmi odolné zdravotně nezávadné kůže, neklouže, neodírá se
  2. pěnová stélka – ideální na tvrdé povrchy, chrání proti chladu a zvyšuje komfort při nošení, díky ní drží bota tvar
  3. bambusové froté – antibakteriální, odvádí pot, příjemné na dotek i na bosou nožku

 

 Použité materiály

Capáčky Hali Beli jsou vyrobeny z prvotřídní  německé hověziny, která splňuje ty nejpřísnější české i evropské normy pro dětské výrobky. Kůže je vyráběná ekologickým způsobem, neobsahuje žádné těžké kovy, formaldehyd, azobarviva, šestimocný chrom a další látky způsobující alergie.

Nespoléháme se však pouze na vyjádření výrobce. Abychom si byli stoprocentně jisti, že šijeme z materiálu vhodného pro děti do 3 let (Vyhláška 84/2001) necháváme vzorky usně testovat Státním zdravotním ústavem a akreditovanou laboratoří AZL Otrokovice. Testujeme každou jednotlivou barvu usně zvlášť. I všechny ostatní materiály použité při výrobě capáčků, které se bezprostředně dotýkají dětské kůže, nesou patřičné certifikáty.U každého výrobce se vždy ptejte na původ materiálů a jejich zdravotní nezávadnost!

Náše capáčky jsou absolutně zdravotně nezávadné a Vaše děti je mohou bez obav nosit i naboso. Více k certifikaci ZDE:

Kožené capáčky Hali Beli vyrábíme v české dílně u českého šicího stroje a balíme je do recyklovatelných materiálů.