Výběr velikosti

Aby byly capáčky funkční a dítě je rádo nosilo, musí mít správnou velikost.

Především nesmí být těsné. Vždy je lepší větší nadměrek, než obepnutá botička, ve které nemá nožka dostatek prostoru, prsty jsou utlačovány a zvyšuje se pocení.

Doporučujeme tedy nadměrek 1 cm (u nožiček do cca 16 cm) a nadměrek 1,2 až 1,5cm (u nožiček větších jak 16cm). Nadměrek větší než 1,5 cm nedoporučujeme u žádných velikostí.

Velikost capáčku i polohu nožky uvnitř můžete jemně regulovat gumičkou navlečenou v patní části. Pokud gumičku více stáhnete, posunete nožku mírně dopředu a více obepnete kotník. Pokud povolíte, uvolníte více místa pro prstíky a posunete patičku mírně dozadu. Capáčky Vám tak vydrží mnohem delší dobu než klasické papučky.

Naše capáčky jsou dostatečně široké a mají ergonomicky tvarovanou stélku. Jsou vhodné i pro děti s širší nožkou a vyšším nártem.

 

Jednoduchý návod jak poměřit nožku:

Postavte dítě na papír, nejlépe naboso, přitlačte nožku včetně prstíků k podložce a obkreslete obě nožky těsným obrysem. Dále postupujte dle obrázku níže a změřte délku nožky od patičky po nejdelší bod prstové části (většinou paleček). Výsledné číslo udává délku nožky Vašeho dítěte. Zkontrolujte míry u obou nožiček. Až půlcentimetrový rozdíl v délce je u dětí velmi častý. Capáčky pak vybírejte vždy na základě měření  větší nožičky.

TIP: Pokud dítě u obkreslování nespolupracuje, můžete zkusit proces urychlit postavením dítěte patičkami těsně ke zdi, stlačením nožky k zemi a jemným přiložením zarážky před okraj palečku (například dřevěná kostka). Takto získáte délku nožky také, ovšem míra již není tak přesná.

   

noha-s-merkou